home contact sitemap

Historia firmy Metalowiec II

W 1995 roku nastąpiło uroczyste otwarcie pierwszego budynku firmy Metalowiec. W początkowym okresie działalności rozpoczęliśmy współpracę z czołowymi producentami ceramiki w Polsce (Cersanit, Koło). Obiekt o powierzchni 700 m2 stał się jednym z największych w tym okresie w branży ceramiki oraz techniki grzewczej. Budynek znajduje się w Zabrzu przy ulicy Roosevelta 22.

W 1998 roku otworzyliśmy nowy, drugi oddział firmy Metalowiec. Obiekt o powierzchni 1100 m2 pozwolił na dalszy rozwój firmy. Podjęliśmy współpracę z firmą Roca oraz zostaliśmy importerem płytki ceramicznej Azteca Cerámica. Jednocześnie powstał salon z ekspozycją łazienek. Budynek mieścił się w Gliwicach przy ulicy Daszyńskiego 70. W tym samym roku nastąpił również rozwój w technice grzewczej. Zostaliśmy dystrybutorem produktów Wolf i Termet, jako polskiego producenta. Następnie zacieśniliśmy współpracę na rynku płytek ceramicznych z takimi firmami jak Azteca, Apavisa, Porcelanosa, Sangres. Staliśmy się również importerem ceramiki sanitarnej marki Bellavista.

W 2002 roku nastąpił trzeci etap rozwoju firmy Metalowiec. Otwarty został hipermarket, w którym znalazły się również firmy z branży meblarskiej (Kler, RuckZuck). Duży kompleks o powierzchni 6500 m2 pozwolił na skupienie grupy sklepów różnych branż, aby lepiej zaspokajać potrzeby klientów. Firma Metalowiec zajmuje 3500 m2. Na tej powierzchni znajduje się nowoczesny magazyn oraz wzorcowa ekspozycja wiodących polskich producentów oraz producentów hiszpańskich.

W 2004 roku podpisaliśmy umowę dystrybucyjną z firmą Ideal Standard, światowym producentem ceramiki sanitarnej i armatury. Od 2005 roku zawsze jesteśmy w pierwszej trójce najlepszych importerów płytek ceramicznych marki Roca w Polsce. Nasze działania umożliwiły dalszy rozwój w segmencie obsługi inwestycji dużych projektów budowlanych. Zwiększyło to atrakcyjność naszej oferty indywidualnej.

Większość pracowników pracuje w firmie od wielu lat. Ich doświadczenie jest gwarancją udanych zakupów. Mamy nadzieję, że spełnimy Państwa oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Otrzymane certyfikaty:

Certyfikat Junkers

"Autoryzowany Instalator"
Junkers
2009 rok

Certyfikat otrzymywany cyklicznie od 2005 roku.

Certyfikat Termet

"Autoryzowany Serwis Firmowy"
Termet
2009 rok

Certyfikat Lider

"Lider Instalacji Junkers"
Junkers
2006 rok

Certyfikat otrzymywany od 2005 roku.

Certyfikat Biawar

"Autoryzowany Punkt Sprzedaży"
Biawar
2005 rok

Certyfikat Briggs & Stratton

"Dealer Serwisowy"
Briggs & Straton